Z ostatniej chwili

„Srebrne” dziewczyny z SP 7

2021-11-02 14:33:28 informacje
img

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zdobyły srebro w Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się 26 października w Olecku na Mazurach – na tamtejszym miejskim stadionie lekkoatletycznym i okolicznych trasach biegowych.

Na starcie stanęły najlepsze zespoły ze wszystkich województw – blisko 800 zawodniczek i zawodników – a wśród nich uczennice częstochowskiej Szkoły Podstawowej  nr 7. Po zdobyciu tytułu Mistrza Śląska dziewczyny reprezentowały nasze województwo na szczeblu ogólnopolskim.

Reprezentacja z Częstochowy wystąpiła w składzie: Natalia Walaszczyk, Maja Gradoń, Paulina Deska, Zuzanna Pietrasińska, Amelia Młynarczyk, Emilia Majewska. Opiekunką drużyny była Żaneta Trąbczyńska.

Mimo dużej konkurencji sztafecistki z SP nr 7 wykazały się ogromną determinacją i wolą walki. A to przyniosło zamierzone efekty – drużyna stanęła na drugim stopniu podium w kategorii dziewcząt w biegu 6 x 800 m, zdobywając srebrny medal i tym samym otrzymując tytuł wicemistrzyń Polski. Częstochowianki wygrały m.in. z reprezentantkami Wrocławia (które zdobyły brąz), a lepsza była tylko ekipa z Warszawy.

Zawody organizował Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy Olsztynie, a współorganizatorami byli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olecku.

Na zdjęciu: zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 7 / zdjęcie udostępnione przez SP 7