Z ostatniej chwili

„Aleje - tu się dzieje”: Wspomnienie lata

2019-06-27 10:52:36 informacje
img

Seans filmu „Wspomnienie lata”, a po projekcji spotkanie z reżyserem Adamem Guzińskim, to jedna z propozycji w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje” na dzisiaj, czwartek 27 czerwca. 

Koniec lat 70. Lato w małym miasteczku. 12-letni Piotrek jest silnie związany z matką. Pod nieobecność ojca, matka zaczyna znikać wieczorami. Ich jasna i prosta relacja zaczyna się komplikować. Uwikłany w sprawy dorosłych chłopak czuje się coraz bardziej zagubiony i samotny. W wakacyjnym świecie rówieśników doświadcza pierwszych zauroczeń i rozczarowań. Po powrocie ojca musi skonfrontować się z niewygodną prawdą - to fabuła filmu, który będzie można zobaczyć.

Adam Guziński - reżyser, scenarzysta i kompozytor filmowy za swoją etiudę szkolną „Jakub” (1998) otrzymał nagrodę Grand Prix Cinéfondation na festiwalu filmowym w Cannes. Jego kolejny film – krótkometrażowy „Antychryst” (2002) był pokazany na ponad 80 festiwalach, gdzie zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. „Wspomnienie lata” (2016) to drugi film fabularny reżysera. Zdjęcia do filmu były realizowane głównie na terenie województwa śląskiego, m.in. w  Kokotku, Pyskowicach, Zabrzu, Woźnikach, Kaletach a także w Częstochowie – w okolicach budynków przy ul. Mokrej 14 i Krakowskiej 67/69 oraz 71. W filmie rolach głównych występują Urszula Grabowska i Robert Więckiewicz. Guziński jest też reżyserem seriali „W rytmie serca”, „Na dobre i na złe”.

Projekcja i spotkanie odbędą się w OKF-ie „Iluzja” (III Aleja 64). Początek seansu - o godz. 17.00, spotkania - o 18.30.

 

Page generated in 0.0443 seconds.