Z ostatniej chwili

„Drużyna Inki” w Przystanku Historia IPN w Częstochowie

2023-11-28 08:46:47 informacje
img

„Drużyna Inki” w Przystanku Historia IPN w Częstochowie

Dziś, 28 listopada w godz. 9.00 do 15.00 w Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnym im. gen. Janusza Gąsiorowskiego (III Aleja 52) odbędą się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1 szkół ponadpodstawowych w ramach projektu „Drużyna Inki”.
Zajęcia, które trwają około 60 minut, podzielone są na dwie części: w pierwszej, historycznej, młodzież zapoznaje się z historią Danuty Siedzikówny „Inki” oraz jej rodziny. Druga część, również nawiązująca do historii sanitariuszki Armii Krajowej, to teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Projekt „Drużyna Inki” ma przybliżyć życiorys sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady AK Danuty Siedzikówny ps. „Inka” oraz teoretycznie i praktycznie przeszkolić z pierwszej pomocy przedmedycznej w zakresie RKO. Całość jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie: Co w dzisiejszych czasach oznacza sformułowanie „zachować się jak trzeba” w kontekście moralnego obowiązku reagowania na krzywdę ludzką. Wykład nawiązuje również do obywatelskiej postawy niesienia pomocy oraz ma uwrażliwić młodzież na problem obojętności wobec zjawiska hejtu i wykluczenia, dla którego punktem wyjścia jest pojęcie szacunku wobec każdego człowieka.
Kolejne zajęcia zaplanowano na 29 listopada w Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnym im. Henryka Sławika w Katowicach.

Page generated in 0.0211 seconds.