Z ostatniej chwili

„Gaude Mater” nie zwalnia tempa! Kolejne wystawy w dobie koronawirusa

2020-10-12 13:52:30 informacje
img

Od wielu miesięcy mierzymy się z pandemią COVID-19, który nie daje za wygraną. Wraz z rozwojem epidemii wiele firm oraz ośrodków musiało zawiesić swoją działalność. Gdy obiekty oddano z powrotem do użytku publicznego, należało się liczyć z pewnymi obostrzeniami. Aby lepiej zrozumieć, jak wygląda działalność instytucji w tej wyjątkowej sytuacji, skontaktowaliśmy się Robertem Jasiakiem, dyrektorem Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”.

„Gaude Mater” powrócił do działania, jednak wiąże się to z pewnymi ograniczeniami i reżimem sanitarnym. Zwiedzający mają obowiązek zachowania wszelkich względów higieny i bezpieczeństwa, m.in. zakrywania twarzy maseczką, posiadania jednorazowych rękawiczek ochronnych, a także dezynfekcji rąk przed wejściem, korzystając z dozownika umieszczonego przy wejściu.

Od przebywających w Ośrodku wymaga się również stosowania do poleceń pracowników, a także zachowania dwumetrowej odległości między sobą. Został również narzucony limit zwiedzających, a co za tym idzie, wewnątrz może przebywać maksymalnie 6 osób, nie licząc personelu.

Mimo że na ten moment nie uświadczymy w Ośrodku koncertów ani innych imprez masowych, „Gaude Mater" nie zwalnia tempa. Zwiedzającym nadal są prezentowane kolejne wystawy plastyczne. Ośrodek ma specjalnie przygotowaną ofertę dla każdego zainteresowanego.

Już w sobotę 17 października zadebiutuje wystawa Matyldy Ślosarskiej „Oglądam z bliska”. Jest to seria obrazów niejednolitych pod względem technik wykonania, formatów i kolorystyki. Wszystkie prace zostały stworzone odręcznie, a w każdej z nich przenikają się elementy roślinne, mineralne, kosmiczne.

Ekspozycję częstochowskiej artystki będzie można podziwiać od godziny 15.00 do 20.00. Wstęp wolny!

Patryk Pyrek

Page generated in 0.0144 seconds.