Z ostatniej chwili

„Lewe” papierosy nie trafią na rynek

2021-02-22 11:08:41 informacje
img

Policjanci zwalczający na co dzień przestępczość gospodarczą zatrzymali 33-latka za paserstwo akcyzowe. Mężczyzna posiadał łącznie prawie 54 tys. sztuk papierosów i 7 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego i VAT grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara więzienia - informuje częstochowska Policja.

Operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mieszkańca Częstochowy, który posiadał nielegalne papierosy i tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nieumundurowani policjanci zabezpieczyli kontrabandę, która była ukryta w kilku różnych miejscach na terenie miasta. 33-latek łącznie posiadał prawie 54 tys. sztuk papierosów oraz 7 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa mogła wynieść ponad 71 tys. zł. Mieszkańcowi Częstochowy grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0243 seconds.