Z ostatniej chwili

„Miasto stygmatyków” - nowa powieść Kajetana Puszka

2018-11-29 15:53:26 informacje
img

Swą nową powieść zapowiedział na profilu facebookowym Kajetan Puszek, pochodzący z Częstochowy pisarz. Książka będzie nosiła tytuł „Miasto stygmatyków”, a ukaże się w maju/czerwcu 2019 r. 
Przypomnijmy, w tym roku mieliśmy okazję czytać sensacyjną powieść autora zatytułowaną „Dwa sumienia Theophiliusa”, poświęcone jej spotkanie promocyjne w październiku odbyło się w OPK „Gaude Mater”.
„Miasto Stygmatyków” - transowa powieść obyczajowa, będzie się rozgrywała w realiach współczesnej Warszawy. Ma ukazywać losy Antosia, Joanny, Alberta, Jerzego i Piotra, które w tajemniczy sposób krzyżują się z historią dr. Rakowskiego, specjalisty w dziedzinie hipnozy i terapii. Antoś to początkujący pisarz, który w zaciszu kamienicy przy Kubusia Puchatka próbuje skończyć debiutancką powieść o warszawskiej gastronomii, pracując jako kelner i oddając się uciechom cielesnym na zapleczu knajpy. Joanna – eteryczna kobieta, szefowa agencji reklamowej, która stres odreagowuje na zamkniętych orgiach dla swingersów, które są dostępne tylko dla hermetycznej elity biznesu. W końcu Albert – syn prominentnych adwokatów, który snuje się po zakamarkach Starówki z pomalowaną na złoto twarzą, zarabiając na życie jako błazen - nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Albert jest heroinistą, którego nałóg trzyma w szponach od kilkunastu lat. Jerzy – skromny inkasent, który posiada nietypową pasję – po godzinach włamuje się do domów kobiet, dokonując gwałtów na ich prywatności, co jest jego największą namiętnością; z czasem jego hobby przybiera coraz bardziej złowieszczy i grzeszny charakter. Piotr – były komandos, który wyrzuty sumienia wywołane mordami na wojnie topi w hektolitrach whisky wypijanych każdego dnia w mieszkaniu na Mokotowie. Gdzieś pomiędzy nimi co jakiś czas pojawia się Matka Boska Latexowa, która paraduje po Pradze i innych dzielnicach Warszawy w towarzystwie karzełka, paląc browna i karmiąc się złem ludzi. Wraz z karzełkiem rekrutuje kobiety do najstarszego zawodu świata. Losy bohaterów spotykają się na kozetce u Dr. Rakowskiego, który odmieni ich życie, przywołując ich demony oraz najgorsze traumy. Czym są tytułowe stygmaty? To naznaczenie bohaterów, rodzaj pieczęci, którymi obdarza ich wszechświat, dając możliwość zmiany życia i odkupienia. Stygmaty mają parę wymiarów: metafizyczny, moralizatorski oraz kontrolny. To od bohaterów zależy, czy stygmaty będą stanowić dla nich przekleństwo, czy staną się błogosławieństwem, dającym szansę na życiowy zwrot.

Page generated in 0.0324 seconds.