Z ostatniej chwili

„Nadzieja” w Olsztynie

2020-09-10 11:21:09 informacje
img

Rzeźba Michała Batkiewicza pn. „Nadzieja” czasowo stanęła na Rynku w Olsztynie. Została wykonana z brązu chromowanego w 2019 r. 

Michał Batkiewicz (ur. 8 września 1957 r. w Nowym Targu) – artysta rzeźbiarz, uczeń prof. Mariana Koniecznego. Artystyczną edukację zaczął już od najmłodszych lat. W 1978 r. ukończył Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, a następnie w 1984 r. Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dyplom w pracowni prof. Mariana Koniecznego.

Jest autorem wielu monumentalnych realizacji, takich jak replika drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla Kościoła św. Jana Kantego w Chicago oraz zaprojektował i zrealizował drewniany kościół wraz z wyposażeniem w Lawton w USA. Wykonał także wiele realizacji pomnikowych i plenerowych rozsianych w różnych miejscach globu. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych - informuje Kamila Kubat z Referatu Promocji i Turystyki Urzędu Gminy Olsztyn.

Page generated in 0.0171 seconds.