Z ostatniej chwili

„Polowanie” – w sobotę premiera, dziś przedpremiera

2023-10-06 11:39:26 informacje
img

„Polowanie” – spektakl autorstwa Ishbel Szatrawskiej i w reżyserii Piotra Pacześniaka – to pierwsza w tym sezonie nowa propozycja Teatru im. A. Mickiewicza.

Witold otrzymuje upragniony złoty medal zasług łowieckich, a do rodzinnego miasta z okazji ceremonii po długiej nieobecności powraca jego syn Łukasz. Świętują na kolacji w willi Rudzkich, przyjaciół rodziny. Następnego dnia mają się udać na polowanie. Szybko okazuje się, że obecność Łukasza nie jest pożądana, a relacje między Witoldem, jego żoną Barbarą, Rudzkim i jego żoną Natalią składają się z niedopowiedzeń, przemilczeń i pozorów. To kameralna historia o samotnych i zagubionych ludziach tkwiących w niewoli powielanych z pokolenia na pokolenie wzorców męskości i kobiecości, historia o ludziach, którzy otwartość, szczerość i bezinteresownosć uczuć wymienili na luksus i władzę, a wzajemne wsparcie i słuchanie zastąpili niekończącą się i bezwzględną rywalizacją.

Autorka spektaklu Ishbel Szatrawska ma na koncie m.in. bardzo dobrze przyjęty tekst dramatyczny „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”, wydany także w formie książkowej, w którego prezentacji mieliśmy szansę uczestniczyć podczas Festiwalu Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”. Twórczyni spotkała się wówczas z uczestnikami wydarzenia.  Będzie również – jak wynika z jej terminarza spotkań – na sobotniej premierze. 

Obsada: Łukasz – Karol Czajkowski (gościnnie), Witold – Adam Hutyra, Barbara – Agnieszka Łopacka, Rudzki – Waldemar Cudzik, Natalia – Hanna Zbyryt, Władziu – Robert Rutkowski.

Premiera – w sobotę 7 października, przedpremierowa prezentacja spektaklu – dziś, w piątek 6 października. „Polowanie” będzie można też zobaczyć w niedzielę 8 października. Będzie grane o godz. 19.00.

Kolejne prezentacje natomiast – dopiero w listopadzie.

Fot. Patryk Cichoń 

Page generated in 0.0165 seconds.