Z ostatniej chwili

Poszukiwany listem gończym zatrzymany w pościgu

2020-02-24 10:58:31 informacje
img

W lesie na terenie gminy Wręczyca Wielka zakończył się 20 lutego pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna gnał w terenie zabudowanym niemalże setką, a gdy skończyła się droga, zaczął uciekać pieszo. Kiedy znalazł się w rękach policjantów, okazało się, że jest poszukiwany listem gończym i ciąży na nim kara pozbawienia wolności. - informuje kłobucka Policja.
Wczoraj mundurowi z kłobuckiej drogówki kilkakrotnie kontrolowali prędkość w miejscowości Zamłynie (gmina Wręczyca Wielka). W pewnym momencie dostrzegli szybko poruszającego się opla, a podczas pomiaru prędkości stwierdzili, że wskazówka jego licznika w terenie zabudowanym sięga 93 km/h. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierowca nie zareagował i zamiast zatrzymać się, przyspieszył.

Policjanci o zdarzeniu poinformowali oficera dyżurnego i podjęli pościg za uciekinierem. Chwilę później dołączyli do nich inni mundurowi. Przez kilkanaście minut ścigali pirata drogowego, który swą podróż zakończył na terenie leśnym w Długim Kącie, porzucił samochód i uciekał pieszo. Stróże prawa po chwili jednak go zatrzymali i poznali prawdziwą przyczynę tej desperackiej ucieczki.

Okazało się, że samochodem kierował 30-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, który był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Częstochowie do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci po wykonanych czynnościach doprowadzili sprawcę zdarzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna za popełnione wykroczenie i przestępstwo usłyszy kolejne zarzuty, a o jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

 

Page generated in 0.0213 seconds.