Z ostatniej chwili

1 listopada - koncert Rodziny Pospieszalskich

2018-10-31 15:39:05 informacje
img

Koncert "Nieśmiertelni Polskiej Poezji", którego program został opracowany z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski, zostanie zaprezentowany w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (ul. Jagiellońska 57/71). Jego wykonawcą będzie Rodzina Pospieszalskich.
O wydarzeniu twórcy napisali:
Z twórczości polskich poetów wybraliśmy kilka wierszy, które, choć nie nawiązują wprost do tematów: niepodległość, chwała oręża i walki o wolność, zawierają wyjątkową, polską nutę. Więź z ojczyzną, to zachwyt nad polskim pejzażem, przyrodą, pochwała codzienności, a także miłosna liryka. 
Dla nas, kompozytorów, to wystarczający pretekst, by zainspirowani wierszami Norwida, Baczyńskiego, Leśmiana, Herberta, Stachury, sięgnąć do idiomu narodowej muzyki, zarówno romantycznej jak i źródłowej.
Poezja jest pretekstem do zróżnicowanych opracowań i choć utwory mają formę piosenek, poruszamy się w szerokiej skali - od klasycznych orkiestracji, do mocnych rockowych brzmień. Jest też miejsce na jazzowe improwizacje, ludowe mazurki i folkowe, transowe szaleństwo. 
Piętnastoosobowy skład umożliwia nam wszelkie eksperymenty, zarówno monumentalne tutti, jak i kameralne, skupione bardzo osobiste wykonania.
Chcemy, by koncert wyraził muzycznie to, jacy jesteśmy: jak się cieszymy i świętujemy, jak muzycznie wyrażamy nasze uczucia, marzenia, tęsknoty i nostalgię. Pogoda ducha i optymizm nieraz podszyte brawurą, spotykają się z romantyczną czułością, duchową i religijną refleksją. W polskiej tradycji określenie - do tańca i do różańca jest szczególnym komplementem. Chcemy, by program koncertu odzwierciedlał właśnie te postawy. 
Koncert rozpocznie się 1 listopada o godz. 19.00. Bilety: 20 zł - studencki, 20 zł/os - rodzinny (od 2+1 lub więcej), 30 zł - normalny.

Page generated in 0.0404 seconds.