Z ostatniej chwili

14. Bieg Częstochowski – utrudnienia i objazdy

2024-05-16 13:32:54 informacje
img

W związku z organizacją kolejnej edycji Biegu Częstochowskiego na dystansie 10 km, który odbędzie się w najbliższą sobotę, część ulic w okolicach Jasnej Góry zostanie zamknięta dla ruchu kołowego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Bieg Częstochowski to masowa impreza dla szerokiego grona miłośników biegania – zarówno zawodników z wieloletnim doświadczeniem, jak i debiutantów. Możliwość uczestnictwa w biegu, niezależnie od poziomu sportowego, sprawia, że wydarzenie cieszy się ogromną popularnością. Każdy może się zmierzyć w sportowej rywalizacji. Sam poziom organizacyjny zawodów co roku jest wysoko oceniany, czego wyrazem są liczne wyróżnienia przyznawane imprezie, a przede wszystkim duża frekwencja.

W najbliższą sobotę o godz. 16.00 ruszy kolejna edycja imprezy. Trasa ma start i metę w III Alei na wysokości Miejskiej Galerii Sztuki – z pętlą wokół Klasztoru Jasnogórskiego.

W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn nagrody będą odpowiednio wynosiły: za miejsce I – 700 zł, za miejsce II – 500 zł, za miejsce III – 300 zł. W klasyfikacji najszybsza Polka i najszybszy Polak: za miejsce I – 700 zł.

Organizatorzy gwarantują, że na mecie na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal, a głównymi celami są popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej, promocja miasta Częstochowy oraz integracja środowiska biegaczy i mieszkańców.

W związku z organizacją 14. Biegu Częstochowskiego 18 maja w godz. 13.30-20.00 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego: III Aleja, ul. Wieluńska, południowy parking Rynku Wieluńskiego, ul. Klasztorna, ul. Kubiny od ul. Ewy do ul. Klasztornej, ul. Ewy, ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Ewy do ul. Klasztornej, ul. 7 Kamienic, ul. Pułaskiego na odcinku od ul. Kopernika do al. NMP, ul. Popiełuszki od wjazdu na parking hotelu Mercure do al. NMP, ul. Kossak-Szczuckiej.

Obie jezdnie III Alei będą zamknięte w godz. 8.00–20.00. Równocześnie w tych godzinach będzie tam obowiązywał zakaz parkowania. Tym samym zawieszone będą również postoje TAXI w III Alei.

Ulica 3 Maja będzie drogą bez przejazdu (zamknięcie wjazdu w ul. Wieluńską przy Pasażu bp. Bareły). Ulica Kubiny będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. Św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Ewy. Ulica Wyszyńskiego będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. Św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Ewy. Ul. Waszyngtona będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. Stryjeńskiej do skrzyżowania z ul. Pułaskiego.
Zamknięcie pozostałych ulic będzie obowiązywać w godz. 13.30 – 20.00.

Działalność parkingu przy ul. 7 Kamienic w rejonie Pasażu bp. Bareły na czas biegu będzie zawieszona.

OBJAZDY DLA AUTOBUSÓW MPK 18 maja 2024 r.

Linia nr 11
Kierunek Cmentarz św. Rocha: od Legionów do Sobieskiego bez zmian, dalej Pułaskiego i św. Kazimierza do św. Barbary.
Kierunek KSSE Kusięcka / Legionów: do św. Barbary bez zmian, następnie św. Augustyna do Pułaskiego i dalej w Sobieskiego.

Linia nr 12
Kierunek Gnaszyn Dworzec PKP / Szybowa: od Rakowa do Dworca PKS bez zmian, następnie Śląską, Kilińskiego i al. Jana Pawła II w kierunku Rynku Wieluńskiego.
Kierunek Raków Dworzec PKP: od Gnaszyna bez zmian do Rynku Wieluńskiego, prosto aleją Jana Pawła II do Dąbrowskiego, następnie Nowowiejskiego do Sobieskiego i dalej bez zmian.

Linia nr 15
Kierunek Korkowa / Poczesna Bociania Górka: od Kukuczki do Komendy Miejskiej Policji bez zmian, dalej al. Jana Pawła II, Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego.
Kierunek Kukuczki: z Sobieskiego przez Śląską, Kilińskiego i al. Jana Pawła II, od Komendy Miejskiej Policji powrót na stałą trasę.

Linia nr 27
Kierunek Gnaszyn Dospel: od Legionów do Dworca PKS bez zmian, następnie Śląską, Kilińskiego i al. Jana Pawła II w kierunku Rynku Wieluńskiego.
Kierunek KSSE Kusięcka / Żużlowa: od Gnaszyna bez zmian do Rynku Wieluńskiego, prosto aleją Jana Pawła II do Dąbrowskiego, następnie Nowowiejskiego do Sobieskiego i dalej bez zmian.

Linia nr 31
Kierunek Cmentarz Komunalny: do Sobieskiego bez zmian, następnie Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary do Kordeckiego.
Kierunek Kręciwilk / Raków Dw. PKP: z Kordeckiego w św. Barbary, św. Augustyna i Pułaskiego do Sobieskiego – dalej bez zmian.

Przystanki NIECZYNNE 18 maja 2024 r.:
III ALEJA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – na Pułaskiego i Popiełuszki,
JASNA GÓRA na ul. 7 Kamienic w kierunku Pułaskiego,
KOMENDA MIEJSKA POLICJI – na Pułaskiego w kierunku Stradomia
ŚW. KAZIMIERZA – oba na ulicy Pułaskiego.  

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0162 seconds.