Z ostatniej chwili

21-latka straciła prawo jazdy

2018-12-12 16:56:44 informacje
img

Laserowy miernik TruCam obsługiwany przez policjantów z kłobuckiej drogówki zarejestrował citroena, który w terenie zabudowanym na ul. Zamojskiego w Wąsoszu Górnym poruszał się z prędkością 104 km/h. Samochodem kierowała 21-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego. Zatrzymana otrzymała wysoki mandat i punkty karne oraz straciła prawo jazdy, które odzyska za 3 miesiące - informuje kłobucka Policja.
W poniedziałek 10 grudnia policjanci z drogówki kilkakrotnie kontrolowali prędkość na ulicy Zamojskiego w Wąsoszu Górnym. Właśnie tam mundurowi zauważyli poruszającego się z dużą prędkością citroena. Miernik prędkości wskazał, że pojazd poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że kierowcą była 21-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego. Została ukarana wysokim mandatem, a na jej „konto” dopisano również 10 punktów karnych. Dodatkowo policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, które odzyska dopiero za 3 miesiące.
Podczas kontroli policjanci wykorzystywali laserowe urządzenie pomiarowe TruCam LTI 20/20. Jedną z jego zalet jest fakt, że podczas pomiaru prędkości wykonywane jest zdjęcie z dokładnym wskazaniem mierzonego pojazdu. Eliminuje to wątpliwości co do tego, który samochód był przedmiotem pomiaru. TruCam może ustawiać zbliżenie i ostrość na aktualnie mierzony pojazd i utrzymywać optymalne warunki zapisu video w trakcie całego cyklu pomiaru. W rezultacie zapisany zostaje dowód każdego zarejestrowanego wykroczenia.
Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0292 seconds.