Z ostatniej chwili

25-lecie pracy artystycznej Waldemara Cudzika

2020-01-20 11:39:57 informacje
img

Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej świętować będzie aktor Teatru im. A. Mickiewicza WALDEMAR CUDZIK. Jubilata zobaczymy na scenie w niedzielę – 26 stycznia o godz. 19.00 jako Merkina w spektaklu „Poniżej pasa” w reżyserii André Hübnera-Ochodlo.

Waldemar Cudzik jest absolwentem PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1990). Współpracował z Teatrem 38 w Krakowie, na początku lat 90. był aktorem Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. W Teatrze im. Adama Mickiewicza, z którym związał się w 1993 r., stworzył dziesiątki wspaniałych ról. Na przestrzeni lat grał w spektaklach reżyserowanych przez Katarzynę Deszcz, Piotra Machalicę, André Hübnera-Ochodlo, Gabriela Gietzky'ego, Adama Sajnuka, Igora Gorzkowskiego, Magdalenę Piekorz, Andrzeja Saramonowicza i wielu innych.

Uhonorowany został Nagrodą Prezydenta Miasta Częstochowy (sezon 2018/2019) za rolę Merkina w spektaklu „Poniżej pasa” Richarda Dressera w reżyserii André Hübnera-Ochodlo.

Obecnie aktora można zobaczyć w następujących spektaklach:

- Robal - „Testosteron”, scenariusz i reżyseria Andrzej Saramonowicz

- Żongler - „Siła przyzwyczajenia”, Thomas Bernhard, reż. André Hübner-Ochodlo

- George Jarome - „Czyż nie dobija się koni?”, Horace McCoy, reż. Magdalena Piekorz

- Merkin - „Poniżej pasa”, Richard Dresser, reż. André Hübner-Ochodlo

- „Wesołe miasteczko. Agnieszka Osiecka – piosenki ostatnie”, reż. André Hübner-Ochodlo

- „Trzy świnki”, scenariusz i reżyseria – Robert Dorosławski

Grał m.in. w filmach: „Darmozjad polski”, „Polnische Ostern”, „Żelazny most”, spektaklach TV: „Złodziej w sutannie”, „Totus Tuus”, serialach: „Prawo Agaty”, „Na dobre i na złe”, „Pierwsza miłość”.

Fot. Piotr Dłubak / Materialy Teatru

 

Page generated in 0.0152 seconds.