Z ostatniej chwili

28. Dni Częstochowy

2020-08-26 10:40:30 informacje
img

Bez masowych imprez kulturalnych i rekreacyjnych odbędą się tegoroczne obchody Dni Częstochowy. Zgodnie z tradycją, dziś, 26 sierpnia na błoniach jasnogórskich odprawiona zostanie msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców, a 29 sierpnia w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana odbędzie się uroczysty koncert - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Z uwagi na pandemię tegoroczne obchody będą znacznie skromniejsze niż w latach poprzednich. Szczegółowy program - poniżej.

 

26 sierpnia

Klasztor OO. Paulinów Jasna Góra (błonia jasnogórskie)

19.00 - Msza Święta w intencji miasta Częstochowy i jego mieszkańców celebrowana przez abpa Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego

 

29 sierpnia 

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

18.00 Koncert z okazji 28. Dni Częstochowy

Program imprezy:

  • -Wręczenie wyróżnień „PROMOTOR CZĘSTOCHOWY” w kategoriach: kultura, media i biznes
  • -Wręczenie nagród Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury w kategoriach: literatura i historia, teatr i film, muzyka i taniec,  sztuki plastyczne oraz promocja i ochrona kultury
  • -Wręczenie nagród w konkursach:

         „Najładniejsza działka ROD w Częstochowie 2020”

         „Najładniej ukwiecony balkon 2020”

  • -Koncert „Od Broadway'u do Buenos Aires” w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka

Z uwagi na trwający w Polsce stan epidemii udział w imprezie wezmą wyłącznie zaproszeni  goście.
Uczestników wydarzenia bezwzględnie dotyczyć będzie obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do budynku. Przed wejściem do obiektu każdy uczestnik będzie miał zmierzoną temperaturę za pomocą bezdotykowego termometru. Osoby z objawami chorobowymi i/lub podwyższoną temperaturą, powyżej 37,5 stopni nie będą wpuszczone do Filharmonii.

Page generated in 0.019 seconds.