Z ostatniej chwili

28. Finał WOŚP

2020-01-11 16:10:09 informacje
img

W niedzielę 12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w całej Polsce – także w Częstochowie. W programie są m.in. koncerty, imprezy rekreacyjne i licytacje. Za zebrane fundusze Orkiestra kupi najnowocześniejsze urządzenia ratujące życie i zdrowie dzieci - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Tym razem finał odbędzie się pod hasłem „Wiatr w żagle – dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Każdego dnia chirurdzy wszelkich specjalności ratują życie najmłodszych pacjentów. Aby operacje były skuteczne i bezpieczne, potrzeba najnowocześniejszego sprzętu – w tym lamp i stołów operacyjnych, aparatów do znieczulenia, sprzętu monitorującego czy urządzeń teletransmisyjnych. Są one niezbędnym wyposażeniem sal operacyjnych i zakładów diagnostyki obrazowej. Pieniądze, które uda się zebrać w tym roku, przeznaczone będą też na zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej – inkubatorów, monitorów, respiratorów, strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto WOŚP planuje zakup ultrasonografów i echokardiografów – zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych.
Do hojności dla najmłodszych będą nas zachęcać liczne atrakcje, w tym licytacje unikatowych przedmiotów. O godz. 11.00 na placu Biegańskiego będzie można kibicować 150 uczestniczkom i uczestnikom Częstochowskiego Biegu „Policz się z cukrzycą”. O godz. 11.30 z placu Daszyńskiego ruszy dziecięca „Parada Serc” – można stawić się na nią nie tylko z własnoręcznie wykonanymi „serduchami”, ale i własnymi instrumentami, bo będzie można… wspólnie pohałasować. Paradę uświetnią m.in. animacje taneczne oraz piosenki dla dzieci. O godz. 13.00 rozpocznie się z kolei sprzedaż gadżetów tegorocznego Finału.
Nie zabraknie - rzecz jasna - muzyki na żywo. Na scenie wystąpią zespoły: Rastafajrant, PasiBrzuchy, Pogoria i Zouzy, a gwiazdą wieczoru będzie Tabu ze swoją mieszanką reggae, muzyki ska i elementów bałkańskich. Kulminacją wieczoru będzie „Światełko do Nieba” o godz. 20.00.   
XXVIII Finał WOŚP to również liczne imprezy towarzyszące poza centrum miasta. I tak czeka nas m.in. VII Śląska Integracja Terenowa – jedna z większych w kraju imprez „offroadowych” pod egidą WOŚP. Będą także paintball, kręgle, a nawet okazja, aby sprawdzić się… na strzelnicy.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://www.wosp.czest.pl i na profilu częstochowskiego sztabu WOŚP na Facebooku pod adresem http://www.facebook.com/wosp.czestochowa/

 

Page generated in 0.0396 seconds.