Z ostatniej chwili

29 grudnia wraca „Świąteczne granie z Kubą”

2023-11-30 11:12:23 informacje
img

W turnieju piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy na zaproszenie Kuby Błaszczykowskiego zagrają gwiazdy sportu, filmu, estrady. Środki, które uda się zebrać z biletów, pomogą chorym i niepełnosprawnym dzieciom – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek będzie przekazany podopiecznym „Fundacji Ludzki Gest”, finansującej leczenie oraz sprzęt rehabilitacyjny dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. A w Hali Sportowej Częstochowa zagrają m.in.: mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk, legenda tenisa Agnieszka Radwańska, piosenkarka i autorka tekstów Magdalena Steczkowska, wybitna reprezentantka Polski w siatkówce Magdalena Śliwa, piosenkarka i kompozytorka Ania Wyszkoni, mistrz UFC Jan Błachowicz, wicemistrz świata na żużlu Patryk Dudek, siatkarscy wicemistrzowie świata Piotr Gacek i Łukasz Kadziewicz, aktor Paweł Małaszyński, wybitny reprezentant Polski w piłce nożnej Łukasz Piszczek, raper i kompozytor O.S.T.R. czy czterokrotny mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik.

Dokładnie na miesiąc przed 5. edycją imprezy zorganizowano poświęconą jej konferencję prasową. Obok braci Kuby i Dawida Błaszczykowskich wziął w niej udział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. 

– Po raz kolejny przyjaciele Kuby Błaszczykowskiego spotkają się w naszym mieście w szczytnym celu. Częstochowska publiczność z pewnością ponownie wypełni trybuny naszej Hali Sportowej, by wspomóc charytatywną Fundację „Ludzki Gest” założoną przez byłego kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski, a przy okazji świetnie się bawić. Tym bardziej, że patronuje jej sportowiec cieszący się dzięki swojej grze i życiowej postawie dużą sympatią Polaków, a częstochowianek i częstochowian  szczególnie – mówił podczas konferencji prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

– Jestem szczęśliwy, że po czterech latach powracamy z naszym charytatywnym wydarzeniem. Kiedy zapytaliśmy naszych przyjaciół, co sądzą o wznowieniu turnieju, ich reakcje były entuzjastyczne! Upewniło nas to w przekonaniu, że warto znowu zagrać dla podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”. Jestem bardzo wzruszony i gorąco dziękuję moim przyjaciołom, którzy przyjęli zaproszenie – bez Waszego wsparcia i zaangażowania nie byłoby „Świątecznego Grania”. Dziękuję także wspaniałej częstochowskiej publiczności. Już nie mogę się doczekać, żeby się z Wami spotkać, chwilę porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie – mówił Kuba Błaszczykowski.

Scenariusz tej edycji „Świątecznego Grania z Kubą” będzie nieco odmienny od poprzednich. Za organizację niezmiennie odpowiada Dawid Błaszczykowski – członek zarządu Fundacji „Ludzki Gest”. – W tym roku postanowiliśmy skupić się na organizacji turnieju piłkarskiego, ponieważ okazało się, że chętnych do gry jest tak wielu, że wymaga to znacznie większego zaangażowania czasowego i logistycznego. Nie rezygnujemy jednak zupełnie z muzycznej części wydarzenia, ale zastanawiamy się nad jej nową formułą - wyjaśniał. 

Wszystko zacznie się 29 grudnia (piątek) o godz. 17.00 w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. Do wejścia uprawniają bilety-cegiełki w cenie 50 zł – można je już kupić online. Od 4 grudnia będą też do nabycia w Pubie Stacherczak przy al. Kościuszki 1. Dzieci do 7. roku życia – wstęp bezpłatny.

Cegiełki można też kupić, dokonując przelewu na konto Fundacji Ludzki Gest – nr 43 1750 0012 0000 0000 2862 7424. W tytule przelewu należy wpisać „CEGIEŁKA”, liczbę zamówionych biletów-cegiełek, telefon kontaktowy oraz imię i nazwisko osoby odbierającej cegiełki w dniu imprezy. Zakupione w ten sposób cegiełki będzie można odebrać 29 grudnia po okazaniu potwierdzenia przelewu.

„Świąteczne Granie z Kubą” wspierają liczne firmy, a także stowarzyszenie „Aktywna Częstochowa”. Patronat nad imprezą objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. 

Więcej informacji o organizatorze – Fundacji Ludzki Gest – na jej stronie www oraz fanpejdżu na FB.

Fot. Łukasz Kolewiński (UM) oraz grafika promocyjna turnieju

Page generated in 0.0162 seconds.