Z ostatniej chwili

3,5 promila u zatrzymanego kierującego

2021-03-01 10:45:38 informacje
img

Przypadkowy świadek uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy volkswagena, który „zataczał się” podczas tankowania swojego samochodu. Zabrał mu kluczyki i poinformował o sytuacji kłobuckiego oficera dyżurnego, a ten skierował na miejsce mundurowych. Okazało się, że zatrzymany 35-letni mężczyzna miał w organizmie aż 3,5 promila alkoholu – informuje kłobucka Policja.

W środę 24 lutego, kilka minut po godz. 19.00, przypadkowy świadek nie pozwolił na dalszą jazdę pijanemu kierowcy polo. Dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy na stacji paliw. Do zdarzenia doszło na ul. Górniczej w Kłobucku.

Mieszkaniec powiatu kłobuckiego, jadąc w kierunku miejscowości Waleńczów, zareagował, gdy zobaczył podejrzanie jadącego volkswagena. Jego kierowca poruszał się całą szerokością jezdni. Zdecydowana reakcja świadka uniemożliwiła dalszą jazdę kierowcy. Gdy ten zatrzymał się na stacji paliw, aby zatankować swój samochód, okazało się, że kierowca jest kompletnie pijany. Nasz bohater zabrał kluczyki kierowcy polo i poinformował Policję o zajściu.

Po chwili na miejsce przyjechali mundurowi z kłobuckiej prewencji.  Gdy sprawdzili stan trzeźwości kierującego volkswagenem, okazało się, że w organizmie 35-letniego mieszkańca gminy Kłobuck było 3,5 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd.

Page generated in 0.0261 seconds.