Z ostatniej chwili

6 i 7 listopada konserwacja torowiska przy Jagiellońskiej

2021-11-03 11:54:04 informacje
img

Tramwaj nr 3 pojedzie w najbliższy weekend tylko do zajezdni MPK, dalej zastępczo będzie jeździł autobus. A do Siedlca do godz. 16.00 nie dojeżdżają dziś linie 26 i 30 – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Biuro Inżyniera Ruchu UM Częstochowy informuje, że w sobotę i niedzielę (6-7 listopada) będą prowadzone prace konserwacyjne przy torowisku tramwajowym na ul. Jagiellońskiej. Spowoduje to skrócenie linii tramwajowej nr 3 do ZAJEZDNI MPK.

Na trasie ZAJEZDNIA MPK – STADION RAKÓW zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona również numerem 3. Autobusy za tramwaj będą kursować częściej od tramwajów, wobec czego przy zajezdni MPK skorzystanie od razu z przesiadki na podstawiony autobus nie zawsze będzie zapewnione.

Bilety jednorazowe zachowują ważność przy przesiadkach pomiędzy autobusem za tramwaj nr 3 oraz obiema liniami tramwajowymi, czyli nr 2 i 3, niezależnie od kierunku jazdy.

Dziś (środa, 3.11) do godz. 16.00, ze względu na układanie ostatniej warstwy nawierzchni remontowanej drogi powiatowej Srocko – Mstów, dojazd autobusów MPK do Siedlca nie jest możliwy.

Linia nr 26 jest do godz. 16.00 skrócona do pętli MIRÓW PEGAZ. Pierwszy po wznowieniu kurs ze Starego Rynku do Siedlca planowany jest na 16.39, a pierwszy po wznowieniu kurs z Siedlca do Częstochowy – na 17.21.

Linia nr 30 jest skrócona do przystanku MSTÓW – PLAC MICKIEWICZA. Pierwszy po wznowieniu kurs ze Starego Rynku do Siedlca ma się odbyć o 15.32, pierwszy po wznowieniu kurs z Siedlca do Częstochowy – o 16.51.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0206 seconds.