Z ostatniej chwili

85-latka nielegalnie dorabiała do emerytury

2020-01-16 13:04:16 informacje
img

Policjanci z Myszkowa interweniowali wobec 85-letniej myszkowianki, która nielegalnie wyrabiała alkohol i handlowała nim. Seniorka najprawdopodobniej „dorabiała” sobie w ten sposób do emerytury. Grozi jej nawet rok więzienia - informuje myszkowska Policja.

Myszkowscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wpadli na trop 85- latki, która w warunkach domowych wyrabiała „napoje wyskokowe”. Seniorka we wtorek 14 stycznia wpadła na gorącym uczynku, po tym jak z jej mieszkania wyszedł zaopatrzony w „lewy towar” 28-latek. Jak się okazało, mężczyzna za butelkę alkoholu niewiadomego pochodzenia zapłacił kobiecie 6 zł. Po wejściu mundurowych do mieszkania kobieta przyznała się do prowadzenia nielegalnej „wytwórni alkoholu”. W jej lokalu policjanci zabezpieczyli plastikowe i szklane butelki wypełnione  alkoholem niewiadomego pochodzenia.

Podczas przesłuchania seniorka przyznała się do winy i tłumaczyła mundurowym, że sprzedając „lewy alkohol”” okolicznym mieszkańcom, „dorabiała" do emerytury. Oprócz wysokiej grzywny  grozi jej nawet rok za kratami.

Page generated in 0.0214 seconds.