Z ostatniej chwili

9 kg amfetaminy w bagażniku

2018-01-31 13:21:07 informacje
img

Śląscy kryminalni zatrzymali 40-latka, który przewoził samochodem narkotyki. W bagażniku opla stróże prawa znaleźli 9 kg amfetaminy. Narkotyki znaleziono również w jego mieszkaniu. Zatrzymany jest dobrze znany policjantom, w przeszłości był karany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 40-latek został już tymczasowo aresztowany, grozi mu 10 lat więzienia - informuje Policja.
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z policjantami z CBŚP, wkroczyli do akcji zaraz po tym, jak zdobyli informację, że przez teren województwa może być organizowany przerzut narkotyków za południową granicę kraju. Policjanci zatrzymali kierowcę opla w Częstochowie. W bagażniku jego samochodu znaleźli 9 kg amfetaminy. Narkotyki były spakowane w kilogramowe paczki i przygotowane do sprzedaży.
Stróże prawa ustalili, że narkotyki przewożone były z północy Polski i docelowo miały trafić na czeski rynek. Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany. Podczas przeszukania jego mieszkania, z użyciem psa wyszkolonego do poszukiwania narkotyków z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, przechwycono kolejne 350 g amfetaminy i 50 g marihuany. Łączna czarnorynkowa wartość wszystkich substancji, to 270 tys. zł. Samochód zatrzymanego został zabezpieczony na poczet przyszłych kar i grzywien.
40-latek był już w przeszłości wielokrotnie karany, m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mieszkaniec Sosnowca w zeszłym roku opuścił zakład karny, gdzie spędził kilkanaście lat.
Wstępne badania narkotesterem wykazały, że mężczyzna prowadził pod wpływem narkotyków. Ostatecznie potwierdzą to wyniki badania krwi pobranej 40-latkowi.
​Na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Częstochowie tymczasowo aresztował mieszkańca Sosnowca na trzy miesiące. W więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

Page generated in 0.0309 seconds.