Z ostatniej chwili

90 lat Wodociągów

2018-10-05 14:54:01 informacje
img

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA świętowało 90-lecie swojej działalności. Podczas uroczystości w Filharmonii Częstochowskiej za długoletnią pracę na rzecz przedsiębiorstwa wyróżniono kilkudziesięciu pracowników - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W uroczystości, oprócz zarządu i pracowników częstochowskich Wodociągów, uczestniczyli parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich. Obejrzano film prezentujący historię i rozwój przedsiębiorstwa, po czym najbardziej zasłużeni pracownicy odebrali medale i wyróżnienia za długoletnią pracę.
- Na przestrzeni tych dziewięciu dekad Wodociągi Częstochowskie przeżyły bardzo intensywny rozwój. Stały się przedsiębiorstwem nowoczesnym, innowacyjnym, efektywnym i przede wszystkim przyjaznym dla klienta. Dzięki działalności spółki od lat cieszymy się w Częstochowie wodą, której walorów smakowych zazdroszczą nam w całym kraju – mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.
Wodociągi Częstochowskie po raz pierwszy doprowadziły czystą wodę do klientów w roku 1928. Od 90 lat przedsiębiorstwo jest obecne w przestrzeni miejskiej w sensie urbanistycznym i społecznym. Na przestrzeni dekad budowano kolejne obiekty inżynierskie, sieć doprowadzono do coraz odleglejszych miejsc, wdrożono szereg nowych technologii i rozwiązań technicznych. Zakład się rozbudowywał i rozwijał, a współpracując z samorządami, instytucjami naukowymi, ośrodkami kultury czy szkołami, zaczął funkcjonować w życiu regionu. Prowadząc szerokie działania oświatowe, ekologiczne i społeczne Wodociągi promują zdrowy tryb życia, w tym picie wody z kranu. Obecnie spółka zaopatruje w wodę ponad 330 tys. odbiorców: z Częstochowy, Kłobucka, Blachowni i okolic. Organem właścicielskim Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jest Związek Komunalny Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji, który tworzy 10 gmin: Częstochowa, Kłobuck, Blachownia, Mykanów, Olsztyn, Mstów, Konopiska, Poczesna, Rędziny i Miedźno. Sieć wodociągowa liczy niemal 2,5 tys. kilometrów, co czyni ją drugą (po Warszawie) najdłuższą siecią w Polsce.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0306 seconds.