Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Warsztaty ilustratorskie z Danielem de Latour

2019-07-26 11:08:10 informacje
img

Warsztaty ilustratorskie z Danielem de Latour  są jedną z propozycji w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje” na dzisiaj, piątek 26 lipca. Odbędą się w Odwachu koło Ratusza. Początek - o godz. 18.00.

Warsztaty są przeznaczone dla dla dzieci w wieku 6 – 11 lat i ich opiekunów. Wstęp wolny. Zapisy: astepien@czestochowa.um.gov.pl (liczba miejsc ograniczona).

Punktem wyjścia do tworzenia własnych, wyjątkowych potworów będzie „Księga Potworów” Michała Rusinka.

Daniel de Latour: urodzony w 1971,  ukończył Liceum Plastyczne w Kielcach. Współpracuje z czasopismami dla dzieci: „Miś”, „Świerszczyk”, „Świat Przygód z Hugo”, „Naucz Mnie Mamo”, i dla dorosłych: „Wysokie Obcasy”, „Art & Business”, „Dziecko”. Rysuje komiksy. Ilustruje książki dla dzieci. 

„Wyprawa do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego z jego ilustracjami otrzymała nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2009, a „Atlas świata. Ameryka Południowa” nominowany był do nagrody „Przecinek i Kropka, najlepsza książka dziecięca”. Laureat drugiej nagrody w konkursie na komiks Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest autorem ilustracji do powieści kryminalnej „Czuła trucizna” Anny Manickiej.

Page generated in 0.0165 seconds.