Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Emilia Hamerlik i Dariusz Jaros z tematami filmowymi

2019-06-30 16:27:27 informacje
img

Tematy filmowe w wykonaniu Emilii Hamerlik i Dariusza Jarosa - występujących w Muzycznym Punkcie Spotkań Jarosława Woszczyny - to propozycja w ramach akcji "Aleje - tu się dzieje" - na dzisiaj, niedzielę 30 czerwca. Koncert odbędzie się na pl. Biegańskiego, początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Dariusz Jaros - pianista, kompozytor, aranżer, pedagog, animator kultury - jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej na kierunku wychowanie muzyczne oraz Szkoły Muzycznej II st. w Zielonej Górze. Przygodę ze sceną muzyczną rozpoczął na studiach w „zielonogórskim zagłębiu kabaretowym” współpracując m.in. z kabaretami „Jurki”, „Ciach”, „Miłe twarze”, „Kabaret EK”. Współpracował z Władysławem Sikorą, twórcą legendarnego kabaretu „Potem” tworząc piosenki i aranżacje do autorskich tekstów. Jest laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu „Paka” w Krakowie (1994), Grand Prix Piosenki Studenckiej (1997). Otrzymał wyróżnienie i Grand Prix w konkursie kompozytorskim na piosenkę dla dzieci i młodzieży na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Dziecięcej w Koninie (2013, 2014). W 2017 piosenka autorstwa Dariusza Jarosa i Anny Ozner pt. „To co w duszy gra” dostała się do dziesiątki propozycji polskich piosenek na tegoroczną edycję Festiwalu Dziecięcej Eurowizji.
Na stałe współpracuje z Tadeuszem Szarwarynem autorem tekstów piosenek i  kompozytorem, tworząc ogólnopolską ofertę dydaktyczną dla dzieci, młodzieży i nauczycieli.
Brał udział w ważnych projektach znanych twórców m.in. „Tańczące Eurydyki” z Piotrem Rubikiem, (2005-2007), „A wszystko to Ty” z piosenkami Marka Grechuty z Jerzym Satanowskim. Od 2009 r.  współpracuje z orkiestra ALEX-BAND Aleksandra Maliszewskiego, z którą regularnie wystepuje na Międzynarodowym Festiwalu Krajów Nadbałtyckich „Baltic Song Festival” w Karlsham (Szwecja), a także bierze udział w karnawałowych programach galowych, akompaniując solistom estrady szwajcarskiej w Zurichu.
Aktywny na polu muzyki głównie na terenie Świdnicy i Dolnego Śląska, znany jest również w kraju i poza jego granicami, gdzie występował m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, na Białorusi i we Włoszech. W Częstochowie słyszeliśmy kilka autorskich projektów D. Jarosa m.in. z piosenkami A.Osieckiej i Cz. Niemena,
Emilia Hamerlik - studentka akademii muzycznej w Bydgoszczy na kierunkach: wokalistyka jazzowa i prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki estradowej, jest laureatką wielu konkursów, m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu „Hoffer Superhit Dziadowo”; I miejsce Międzynarodowego Konkursu HOPE w Katowicach; III miejsce Konkursu Piosenki „Pamiętajmy o Osieckiej” Warszawa itd. Miała przyjemność uczyć się od takich artystów polskiej estrady, jak: Majka Jeżowska (również na jej płytę „Czarodzieje Uśmiechu” nagrała utwór z Tomkiem Szczepanikiem z zespołu Pectus), Grażyna Łobaszewska, Maria Sadowska, Dorota Miśkiewicz, Janusz Szrom, Alicja Majewska, Michał Grymuza, Jerzy Satanowski, Jakub Lubowicz, Włodzimierz Korcz czy aktualnie Joanna Zagdańska.
Fot. Materiały organizatora

Page generated in 0.03 seconds.