Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Film „Kurier” i spotkanie z Jarosławem Kurskim

2019-08-01 10:41:53 informacje
img

Projekcja filmu „Kurier” i spotkanie z Jarosławem Kurskim - to jedna z propozycji przygotowanych w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje” na dzisiaj, czwartek 1 sierpnia. Wydarzenie odbędzie się w OKF-ie - Kinie „Iluzja”. . Początek - o godz. 17.00.

„Kurier” - nowy film Władysława Pasikowskiego to historia inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy. Niezwykłe zdarzenia z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego okazały się doskonałym materiałem na scenariusz. Producentami produkcji są: Muzeum Powstania Warszawskiego – inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio – współtwórca sukcesu świetnie przyjętego przez widzów i krytyków „Jacka Stronga”, którego na dużym ekranie obejrzało blisko 1,2 miliona widzów. Zdjęcia do filmu powstawały m.in. na terenie lotniska w Rudnikach.

Jarosław Kurski - gość spotkania - jest dziennikarzem i publicystą, pierwszym zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”., autorem książki „Kurier Wolności – Jan Nowak – Jeziorański”. To wpomnienie Zdzisława Jeziorańskiego znanego jako „Kurier wolności”. Historia polskiego polityka, emisariusza w czasach II wojny światowej i działacza społecznego, na kanwie której powstał film Andrzeja Wajdy i Andrzeja Kotkowskiego „Jan Nowak Jeziorański. Kurier z Warszawy. 60 lat później 1944-2004” oraz produkcja filmowa z 2019 roku „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Podczas spotkania będzie można wspomnianą książkę kupić. 

 

Page generated in 0.0323 seconds.