Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Fotograficzne spotkanie z Adamem Brzozą

2019-08-16 11:11:49 informacje
img

Fotograficzne spotkanie z Adamem Brzozą to jedna z propozycji w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje” na dzisiaj, piątek 16 sierpnia. Wydarzenie odbędzie się w Odwachu, początek o godz. 18.00.

Adam Brzoza – Zakopiańczyk, pasjonat gór i przyrody. Artysta fotografik. Cała przygoda z fotografią zaczęła się u niego właśnie od gór i większość zdjęć została wykonana właśnie tam.  Jest także twórcą wyjątkowych zdjęć przybliżających odbiorcom różne zakątki świata (Indie, Nepal, Skandynawia, cała Europa). Jego prace przyciągają, fascynują, zapraszają w inne światy…. Fotografią zajmuje się profesjonalnie od 2000 roku. Dąży to tego aby zdjęcia wywoływały emocje i emanowały swoistą atmosferą. Ale zawsze pragnie aby te emocje były pozytywne. Najczęściej szuka innego - niż standardowy -klimatu do przedstawienia na zdjęciach: - Pragnę pokazać góry, krajobraz od strony tajemniczej, czasem mrocznej a czasem bajkowej, ale często sięgam po piękno codzienności - mówi. Ostatnio pasjonują go ginące zawody (baca, kowal) - pragnie zatrzymać wyjątkowość tych ludzi, prac, zajęć chociażby na zdjęciach. Doskonale czuje się w reportażu, dokumentując sytuacje, zatrzymując w kadrze chwile.

Współpracuje na stałe z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Publikuje zdjęcia w prasie lokalnej oraz magazynach krajowych i zagranicznych, zdjęcia zdobią także przewodniki oraz książki i inne wydawnictwa. Jego zdjęcia ukazały się m.in. w pismach: National Geographic, Traveler, TATRY, Newsweek, Zwierciadło, Kaleidoscope, Inspire.

 

Page generated in 0.0151 seconds.