Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Koncert Ewy Urygi i Dariusza Ziółka

2019-06-22 21:47:33 informacje
img

Koncert "Jedno spojrzenie" Ewy Urygi i Dariusza Ziółka będzie pierwszym z cyklu "Muzyczny punkt spotkań Jarosława Woszczyny" w ramach akcji "Aleje - tu się dzieje". Odbędzie się na pl. Biegańskiego w niedzielę 23 czerwca o godz. 18.00. Wstęp wolny.
„Jedno spojrzenie” – to muzyczny projekt wydawniczy i koncertowy opisany piosenkami. Jest to oparta na faktach historia zakochanej pary, która po 4 letniej rozłące pobiera się, a ich szczęśliwe małżeństwo wciąż trwa mimo upływu czasu.
Tworzą ją utwory zarówno autorskie z muzyką i tekstami Ewy Urygi, jak i znane przeboje m.in. z repertuaru Whitney Huston: „You give good love” czy „Thinking about you”. Na specjalną uwagę zasługują dwa utwory z udziałem nieodżałowanego Zbigniewa Wodeckiego. Pierwszy to „When I fall in love” słynny standard Victora Younga, świetnie zaśpiewany z jazzowym feelingiem w duecie z Ewą - można było go również usłyszeć podczas koncertu „Tribute to Wodecki”. Drugi to „Dobrze że jesteś” z muzyka Zbigniewa Wodeckiego i słowami Leszka Aleksandra Moczulskiego specjalnie napisany przez Zbyszka dla Ewy na potrzeby Oratorium o Niepołomicach. Liryczną opowieść o miłości wyśpiewaną piosenkami  otwiera i zamyka piękna przedwojenna piosenka Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” z muzyką Henryka Warsa do słów Juliana Tuwima.
Pomysłodawczynią projektu jest Ewa Uryga od wielu lat aktywna i ceniona wokalistka nie tylko jazzowa, mogąca poszczycić się wieloma osiągnięciami na polskiej scenie artystycznej.

Page generated in 0.035 seconds.