Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Koncert zespołu 7A Blues

2019-08-16 11:12:56 informacje
img

Grupa 7A Blues wystąpi dziś, w piątek 16 sierpnia w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje”. Koncert odbędzie się na pl. Biegańskiego. Początek o godz. 20.00.

Sami muzycy o swojej artystycznej działalności mówią w następujący sposób „Robimy to, co kochamy, muzyka jest naszą ucieczką od szarej egzystencji”.

Skład zespołu wykrystalizował się w 2010 roku. Grają w nim ludzie o różnych charakterach, różnych profesjach i różnej filozofii życiowej. Spoiwem jest pokora wobec wielkich bluesa, rocka i jazzu oraz radość tworzenia.

Mimo zawartej w nazwie deklaracji, zespół nie gra bluesowych coverów, wymyka się definicjom, najbliższa muzykom 7 A jest formuła “okolice bluesa” lub “post-blues”.

Na harmonijce ustnej gra Piotr Nieora, na gitarze basowej Tomek Ujma, gitarzystami są Marcin Dawidowski ( Makle Kfuckle, AMPERA) , za bębnami siedzi Wiesław Sławuta (Grupa J-D), Andrzej Kuśnierczyk (Judith’s Dream, Grupa J-D, Magiczny Orator, Jedyne Takie Trio, Hasterband) jest wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem.

Na repertuar składają się wyłącznie własne kompozycje z zespołową aranżacją.

Nazwa formacji pochodzi od numeru posesji przy jednej z częstochowskich ulic, gdzie odbywają się (w każdą niedzielę) próby.

Fot. Leszek Pilichowski/ materiały organzatora

Page generated in 0.0203 seconds.