Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Nie tylko kobieta

2019-06-06 10:48:40 informacje
img

„Nie tylko kobieta” -  koncert Marty Honzatko jest jedną z propozycji w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje”  na dzisiejszy, czwartkowy wieczór 6 czerwca.

Jets to koncert liryczno-satyryczny w wykonaniu jednej kobiety i …trzech mężczyzn! Program poetycki w poszerzonym składzie wykonawczym - do premierowej obsady dołączył  bowiem Adam Hutyra.

W programie koncertu m.in. „Celina” St. Staszewskiego, „Sztuczny miód” Agnieszki Osieckiej, „Brzydcy” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej i wiele innych. Satyryczną część programu wypełnią m.in. kabaretowe teksty Andrzeja Waligórskiego („Bajeczki babci Pimpusiowej”), utwory Jonasza Kofty, Andrzeja Poniedzielskiego, a także brzmiące dziś absurdalnie… wypisy z archiwum WSS Społem- książki skarg i zażaleń.

Występują: Marta Honzatko oraz Maciej Półtorak, Adam Hutyra, Robert Dorosławski, Michał Rorat (fortepian). Scenariusz i reżyseria – Robert Dorosławski

Spektakl zostanie pokazany na scenie między Ratuszem i Odwachem. Początek o godz. 20.00. Wstęp wolny.

*

Marta Honzatko - niezwykła osobowość sceniczna. Charyzmatyczna wokalistka o duszy rockmanki. Liderka zespołu „Honzator”. Laureatka m.in. „Grechuta Festiwal” i Festiwalu „Korowód”. Przez 10 lat występowała w krakowskim kabarecie Loch Camelot. Współpracowała z Michałem Zabłockim przy projektach: „Pan Kazimierz” i „Honzatko rozmontowana”. Jej interpretacje są odważne i nowatorskie. Z piosenką zrobi co zechce, nawet jakby miała ją wywrócić do góry nogami. Jest liryczna – śpiewając „Oczy tej małej” Osieckiej, drapieżna w „Celinie” Staszewskiego, mocna i rockowa w „Balladzie o próżności Roguckiego”. Podczas koncertu zaśpiewa kilkanaście piosenek - nawet te znane, zabrzmią zaskakująco.

Fot. Piotr Dłubak / materiały organizatora

 

Page generated in 0.0202 seconds.