Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Spotkanie fotograficzne z Arkadiuszem Golą

2019-06-11 10:03:56 informacje
img

Spotkanie z fotoreporterem prasowym Arkadiuszem Golą dziś, we wtorek 11 czerwca w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje” odbędzie się w Odwachu.Początek - o godz. 18.00.

Absolwent Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Zajmuje się fotografią dokumentalną głównie rejestrując zmiany zachodzące w społeczeństwie na Górnym Śląsku po 1989 roku. Szczególnie interesują go miejsca związane z przemysłem ciężkim, który pod koniec XX wieku w Polsce znacznie się skurczył.

Jako fotoreporter prasowy pracuje od 1991 roku w redakcji „Dziennika Zachodniego”.

Zdobywał nagrody w najważniejszych krajowych konkursach fotografii prasowej, W 2010 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach muzeów w Sosnowcu, Rudzie Śląskiej, Katowicach, Zabrzu, Krakowie, czeskim Ołomuńcu i francuskim Nord Pas de Calais. Jest członkiem ZPAF. Autor książki „Poziom na dwa łamy”. Historia fotografii prasowej w „Dzienniku Zachodnim” i „Trybunie Robotniczej” 1960-1989, oraz albumów „Ludzie z węgla”, „Nie muszę wracać…”, „Stany graniczne”, „Ogrodowa 1”, „Nieznany dworzec”.

Wystawy w kraju i za granicą (Czechy, Francja, Niemcy, Belgia, Słowacja). Mieszka w Zabrzu.

 

Page generated in 0.0235 seconds.