Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Spotkanie z Dorotą Masłowską

2019-05-10 14:58:40 informacje
img

Dorota Masłowska – pisarka, autorka sztuk teatralnych, felietonistka -  spotka się z częstochowską publicznością w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje”. Spotkanie odbędzie się dziś, w piątek 10 maja, jego miejscem będzie Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1). Początek o godz. 18.00.

Zadebiutowała w 2002 powieścią „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, wydany dwa lata później „Paw królowej” przyniósł jej nagrodę Nike. W 2012 ukazała się jej trzecia powieść „Kochanie, zabiłam nasze koty”. W 2013 roku, nakładem Wydawnictwa Literackiego wydany został wywiad rzeka z autorką pt. „Dusza światowa”, rok później adresowana do dzieci i dorosłych książka „Jak zostałam wiedźmą”, zaś w 2015 i 2017 roku ukazały się dwa zbiory jej felietonów, kolejno „Więcej niż możesz zjeść” oraz „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”. W 2014 roku pod pseudonimem Mister D ukazała się jej płyta „Społeczeństwo jest niemiłe”.

Jej dramat „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” wystawiany był m.in w Australii, USA i na Sachalinie. Za napisaną dla Teatru Rozmaitości sztukę „Między nami dobrze jest” (2008) otrzymała nagrodę Ministra Kultury.

W zeszłym roku ukazał się jej nowa powieść „Inni ludzie”, która zachwyca hiphopową frazą i jest po trochu uliczną balladą, literackim musicalem oraz rozbitym lustrem odbijającym współczesną Polskę.

Page generated in 0.0187 seconds.