Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Spotkanie z Grzegorzem Paprzyckim

2019-08-30 12:34:01 informacje
img

Spotkanie z Grzegorzem Paprzyckim i projekcja filmów o nacjonalizmie to propozycja w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje” na jutro, sobotę 31 sierpnia. Odbędzie się ono w OKF-ie „Iluzja”, początek o godz. 18.00.

Zobaczymy dwa dokumentalne filmy krótkometrażowe „Logline” i „Synopsis”, które wyreżyserował tegoroczny absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Oba opowiadają o nacjonalizmie: pierwszy na Ukrainie, drugi w Polsce. Po projekcji -  spotkanie z reżyserem Grzegorzem Paprzyckim (na zdjęciu)  oraz wiceprzewodniczącą Rady Miasta Częstochowy Jolantą Urbańską.

Opisy filmów:

Logline: Swiatoslav jest liderem nacjonalistycznego ugrupowania na zachodniej Ukrainie. Propaguje właściwą według niego ideologię, by móc zjednać sobie ludzi i pokonać wrogów ojczyzny.

Synopsis: Swiatoslav Siruj jest liderem nacjonalistycznego ugrupowania na zachodniej Ukrainie. Wspólnie ze swoimi ludźmi prowadzi kampanię polegającą na propagowaniu ideologii zgodnej z założeniami partii o nazwie Narodowy Korpus. Przemówienia ideologiczne, lekcje w szkołach, marsze i protesty są głównymi instrumentami jego działalności. Marzenia o byciu „duchowym ojcem” dla swoich podopiecznych motywują go do walki o lepszą przyszłość kraju. A walczyć jest z kim. Wrogowie ojczyzny są nie tylko na wschodzie, ale także wewnątrz państwa i na zachodzie. Właściwą przyszłość Europy, według Swiatosława, mogą zapewnić jedynie ukraińscy nacjonaliści. Walka już trwa. Ponieważ „nie ma dobra i zła, jest tylko sprawiedliwość”.

Page generated in 0.0189 seconds.