Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Zabawa w czekanie na zabawę

2019-07-11 10:27:23 informacje
img

Zabawa w czekanie na zabawę” to spektakl dyplomowy Tomasza Rybarczyka zrobiony i spreparowany przez Edwarda Gramonta, a zaprezentowany po raz pierwszy podczas Przeglądu Form Teatralnych Wojska Polskiego w Przemyślu, gdzie Teatr TAQ wystąpił jako teatr z garnizonu w Sulechowie pod nazwą „2 S-1”. Pomysł na scenariusz sztuki Edward Gramont zaczerpnął ze zderzenia dwóch nurtów myślowych: motywu czekania z „Czekania na Godota” Samuela Becketta i motywu zabawy z „Zabawy” Sławomira Mrożka.

Do tych nurtów został efektownie dodany pikantny sznyt gangsterski rodem z wszechobecnych amerykańskich filmów i tak powstała potrawa z lekko odjechanym teatrem, bądź też niezdarna etiuda filmowa w stylu czarnej komedii bez happy endu. 

Fabuła spektaklu oscyluje wobec zabawy, którą zapewniają gangsterzy klientom, którzy przypadkiem lub nie padają ich łupem. Akcja, która coraz bardziej się zagęszcza w absurdalnych pomysłach i sytuacjach na scenie, prowadzi do tragicznego finału. 

Całość utrzymana jest w lekkim klimacie czarnej komedii. Spektakl firmowany przez Teatr TERMINUS A QUO zobaczymy dziś, w czwartek 11 lipca na scenie między ratuszem i Odwachem. Początek o godz. 20.00. 

Fot. Jerzy Malicki/ materiały organizatora

 

Page generated in 0.0352 seconds.