Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Zagra duet Pan Harmonijka i Klawiszmajster

2019-07-28 13:30:30 informacje
img

Anna Bińczyk - wokalistka zespołów Live Metro i Elsol - zaśpiewa w towarzystwie duetu Pan Harmonijka i Klawiszmajster dzisiaj, w niedzielę 28 lipca. Koncert odbędzie się w OPK „Gaude Mater”, początek o godz. 18.00.
Mariusz Piotrowski „Pan Harmonijka” o sobie pisze: „Harmonijką ustną zafascynowałem się słuchając bluesa, country, folk i utworów muzyki rozrywkowej, mój ojciec również grał na tym instrumencie [...] Muzyka jest moją wielką pasją i w najtrudniejszych chwilach w życiu stała się najlepszym przyjacielem i terapeutą życiowym, interesuję się nią od dziecka”. Jest laureatem XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Gry na harmonijkach Ustnych „HAKAM” 2017 r. w Kamieniu k. Rzeszowa. Ciągle doskonali swą grę. Pobierał lekcje m.in. u Marcina Dyjaka, mistrza harmonijki jazzowej, jak również na warsztatach muzycznych m.in. u Zygmunta Zgrai i Bartosza Łęczyckiego. Jako solista bierze udział w różnych projektach muzycznych
Marek Kalaman „Klawiszmajster” - jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej z dyplomem licencjata sztuki w specjalności: kompozycja i aranżacja. Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat, w domu zawsze było jej pełno, zarówno z bogatej płytoteki rodziców, jak i wykonywanej na żywo na pianinie przez babcię i mamę. Zaczął grać w wieku 11 lat, pobierał prywatne lekcje u różnych nauczycieli. Ostatni z nich, kompozytor Zenon Kowalowski, dostrzegł w młodym uczniu potencjał kompozytorski. Współpracował z instytucjami kulturalnymi, takimi jak: Fundacja im. Jana Kiepury w Sosnowcu czy Muzeum Historii Katowic. Był muzykoterapeutą w katowickim Oddziale Leczenia Nerwic, grywał jako pianista w klubach i restauracjach. Pracował w sklepie muzycznym, był też przedsiębiorcą muzycznym. W sztuce nie znosi kompromisów i ograniczeń, stara się kroczyć swoją drogą, unika gotowych rozwiązań, stawiając na wolność i improwizację. Wiele jego solowych występów to po prostu komponowanie na żywo.
Anna Bińczyk - jest laureatką i jurorką konkursów wokalnych. Występowała m.in w Piwnicy pod Baranami i na Festiwalu Piosenki w mieście Ourem w Portugalii. Na swym koncie ma m.in. I miejsca w konkursach piosenki poetyckiej im. Haliny Poświatowskiej, Pieśni Patriotycznej oraz Pasyjnej.

Page generated in 0.0297 seconds.