Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE - Za kulisami

2019-05-30 00:34:43 informacje
img

„Za kulisami” Teatru Persyflaż to jedna z propzycji w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje” na dzisiaj, czwartek 30 maja. Spektakl zostanie pokazany na scenie między Ratuszem i Odwachem. Początek o godz. 20.00. Wstęp - podobnie jak na inne imprezy w ramach akcji - wolny.
„Za kulisami” to pierwszy spektakl zrealizowany przez teatr. Inspiracją do jego powstania stały się opowiadania Antoniego Czechowa.
Opowiada o losach trójki prowincjonalnych aktorów ówczesnej Rosji, przyjaciół(?), którzy tworzą objazdowy teatr, wędrowną trupę. Ten groteskowy obraz widziany oczami twórców teatru Persyflaż, przedstawia nam bohaterów w ich codziennym, poza scenicznym życiu. Tłem ich emocji, słabości, intryg i pragnień jest ni mniej, ni więcej tylko garderoba, w której zdejmując kostiumy i zmywając sceniczne maski, obnażają nam swoje bardzo interesujące charakterki. Całość spektaklu dopełniają muzyka i piosenki, do których wykorzystano fragmenty poematu Aleksandra Puszkina „Eugeniusz Oniegin”.
*
Teatr Persyflaż istnieje od marca 2018 r. Założyli go najstarsi wychowankowie Teatru Satyry Zielona Mrówa, działający w Bursie Szkół Artystycznych w Lublinie, chcąc spróbować swoich sił w nieco innej formie wypowiedzi. Nie zmienia to jednak faktu, że są nadal czynnie działającymi twórcami Zielonej Mrówy

Fot. Materiały organizatora

 

Page generated in 0.0218 seconds.