Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Spotkanie podróżnicze z Łukaszem Superganem

2019-06-13 12:28:39 informacje
img

Spotkanie z Łukaszem Superganem jest jedną z propozycji na dzisiaj - czwartek 13 czerwca w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje”. Odbędzie się w Ośrodku Kultury Filmowej - Kinie „Iluzja” (III Aleja 64). Początek o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Łukasz Supergan to specjalista od długodystansowych wypraw pieszych. Siłą własnych nóg przeszedł szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, Łuk Karpat (jako pierwszy samotnie), całość Pirenejów, Alp i irańskich gór Zagros, Izraeel i Terytoria Palestyńskie, a także Islandię. Autor książek i artykułów, współpracuje z Olympus Polska.

Celem wyprawy, o której opowie częstochowianom, było przejście Islandii ze wschodu na zachód, między skrajnymi punktami geograficznymi: przylądkiem Gerpir, najdalszym na wschodzie i Bjargtangar, na zachodzie. Po drodze – setki kilometrów pustkowi i kilka tygodni marszu przez islandzki interior, głębokie wnętrze wyspy, surowe i pozbawione szlaków. Wnętrz Islandii to wulkaniczne pustkowia, lodowce, pokonywanie rwących rzek oraz zmaganie z
pogodą. Tego wyzwania Łukasz podjął się samotnie, wybierając najdłuższy możliwy kierunek marszu przez wyspę. Posługując się mapami i kompasem, starając się poznać Islandię od jej dzikiej i mało odwiedzanej strony, przewędrował 935 kilometrów ścieżkami i bezdrożami przez środek kraju, by ostatecznie ukończyć wędrówkę we Fiordach Zachodnich Islandii.

 

Page generated in 0.0266 seconds.