Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Spotkanie z Marcinem Świetlickim i Rafałem Księżykiem

2018-05-14 11:06:50 informacje
img

Literackie spotkanie z Marcinem Świetlickim i Rafałem Księżykiem to dzisiejsza propozycja w ramach akcji "Aleje - tu się dzieje".
Marcin Świetlicki – to jeden z najwybitniejszych polskich poetów współczesnych. Z sukcesem łączy dwa pola działań: literaturę i muzykę. Z reguły nieskory do zwierzeń i pilnie strzegący granicy prywatności, opowiedział Rafałowi Księżykowi zaskakująco otwarcie o swoim życiu, nie pomijając epizodów bolesnych, trudnych, a nawet dramatycznych, nie popada jednak nigdy w tani sentymentalizm ani celebrycki ekshibicjonizm. Z opowieści zrodziła się książka „Nieprzysiadalność”. Pojawiają się w niej m.in. najważniejsi twórcy pokolenia „brulionu”, muzycy zespołu Świetliki, dziennikarze i redaktorzy „Tygodnika Powszechnego”, malarze Grupy Ładnie, legendarne postacie sceny muzycznej, artyści, z którymi na przestrzeni lat przyjaźnił się, wadził, współpracował. Jest też nakreślony swoisty zapis przemian Polski ostatnich 40 lat. Przede wszystkim jednak to prawdziwie fascynujący, wielowymiarowy autoportret wybitnego artysty, człowieka dojrzałego i doświadczonego. 
O tym wszystkim będzie można także usłyszeć podczas spotkania, które dzisiaj, w poniedziałek 14 maja odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1). Początek spotkania o godz. 19.00, wstęp wolny.

Page generated in 0.0283 seconds.