Z ostatniej chwili

Agata Lankamer w OPK „Gaude Mater”

2019-07-10 10:34:22 informacje
img

Cykl obiektów łączących malarstwo sztalugowe z nową technologią pokaże w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) Agata Lankamer. Wernisaż wystawy pod nazwą ,,Windows XD” odbędzie się w siedzibie Ośrodka 13 lipca o godz. 18.00.  

Prace artystki to wizja na granicy utopii i dystopii – kompulsywnej produkcji obrazów, oderwanych od kontekstu pustych wirtualnych znaków oraz informacji. Zobaczymy dryfujące chmury danych, nawiązania do kultury masowej, konwencję ,,kopiuj-wklej” oraz inne elementy świata cyberkultury.

Projekt powstał dzięki ścisłej współpracy z zespołem Mindhelix – Marcinem Puchalskim i Pauliną Szczubidło – zajmującym się tworzeniem gier i aplikacji w wirtualnej rzeczywistości.

Agata Lankamer jest absolwentką malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uczyła się też na Academy of Fine Arts and Design w Bratysławie; odbywała praktyki w Ekkisens Art Space w Reykjaviku. W swojej twórczości wykorzystuje m.in. nowe media, wideo, działania performatywne, instalacje czy malarstwo. Artystka nie ma konkretnego modelu swoich działań, interesuje się różnymi zagadnieniami rzeczywistości – od cyberfeminizmu po kulturę masową. Razem z Grupą JEST prowadzi niezależną galerię we Wrocławiu. Współorganizuje też Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! w Częstochowie.

 

Page generated in 0.0317 seconds.