Z ostatniej chwili

Akcja „Znicz 2018” - było bezpiecznie

2018-11-05 12:25:49 informacje
img

Od 31 października od godz. 6.00 do 5 listopada do godz. 6.00 w poniedziałek trwała policyjna akcja „Znicz 2018”, w której uczestniczyli policjanci wydziałów ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych dni na częstochowskich drogach nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.
Przez ten czas stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób. Policjantów wspierali również funkcjonariusze straży miejskiej.
W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach Częstochowy i powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 103 kolizje. Jest to spadek, jeśli porównać tę liczbę z danymi z roku ubiegłego, kiedy kolizji było 138. W 2017 r. doszło też do 6 wypadków, w których rannych zostało 6 osób.
W tym roku spadła także liczba kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu. Mundurowi przeprowadzili przeszło 1 tys. kontroli stanu trzeźwości kierujących. W tym roku zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących, a w 2017 roku aż 8.
Podczas trwania akcji nie otrzymano żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, policjanci nie podejmowali również interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0316 seconds.