Z ostatniej chwili

Akcje „Hiena” i „Znicz”

2018-10-26 11:22:00 informacje
img

Zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku przypadnie w najbliższy czwartek. Straż Miejska ze zwiększoną częstotliwością zaczyna patrolować okolice częstochowskich nekropolii w ramach akcji „Znicz”, a z poniedziałku na wtorek rozpocznie akcję „Hiena”. Funkcjonariusze zadbają o zachowanie spokoju i porządku publicznego przy cmentarzach, gdyż w czasie święta dochodzi do częstszych niż zwykle kradzieży i wykroczeń - informuje częstochowska Straż Miejska.
W tych dniach uaktywniają się  kradnący wiązanki i cenne znicze. Dlatego strażnicy miejscy będą prowadzić wzmożone kontrole, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych aż do poniedziałku 2 listopada do godz. 22.00. Podczas akcji „Znicz” będą współpracować z policjantami z Komendy Miejskiej Policji oraz z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego KMP. Wspólne patrole odbywać się będą w okolicach częstochowskich nekropolii, a także w innych rejonach miasta.
Strażnicy miejscy od poniedziałku prowadzić będą również akcję „Hiena” i zwrócą uwagę na osoby wynoszące z  cmentarzy kwiaty i znicze.
Straż Miejska przypomina też o tymczasowej reorganizacji ruchu, która zostanie wprowadzona w okolicach cmentarzy. Całe ulice albo wybrane odcinki będą wyłączone z ruchu dla pojazdów i zamienione w trakty dla pieszych. Dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie i bezwzględnie się do niego stosować.
Straż Miejska ostrzega też przed tzw. „kieszonkowcami”, którzy z pewnością będą chcieli wykorzystać tłok w środkach komunikacji miejskiej. Pilnujmy swoich portfeli i telefonów komórkowych. Przypomina również o „Sąsiedzkim czuwaniu”. Nadchodzi świąteczny weekend. Niektórzy z nas wyjadą poza miasto na groby zmarłych. O zwrócenie uwagi na puste domy czy mieszkania należy poprosić sąsiadów lub kogoś z rodziny. Wspólnie zadbajmy, aby w naszych domach czy mieszkaniach nie doszło do włamań i kradzieży.
O wszystkich nieprawidłowościach należy informować dyżurnego Straży Miejskiej (tel. 986) lub funkcjonariuszy patrolujących miasto.

Page generated in 0.0304 seconds.