Z ostatniej chwili

Album historyczny do kupienia w Częstochowie

2018-02-09 11:59:33 informacje
img

Wydany przez Gminę Olsztyn album historyczny pt. "Jurajska Gmina Olsztyn" można nabyć za 50 zł w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej (III Aleja 65) w Częstochowie. 
Jak informuje Mariusz Bugara z Referatu Promocji i Turystyki Urzędu Gminy Olsztyn, album jest także w sprzedaży w Gminnym Ośrodku Kultury, Gminnej Bibliotece Publicznej i Punkcie Informacji Turystycznej w Olsztynie (pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego 15).
Książka może być znakomitym prezentem dla całej rodziny. Może przyczynić się do przywołania wspomnień, snucia opowieści o dawnym życiu i poszukiwania miejsc, których już nie ma.
- W albumie, oprócz wielu fotografii z ruinami zamku, odnajdujemy olsztyński rynek, ulice dawnego Olsztyna, obiekty kultu religijnego, a także budynki dawnych szkół i strażnic. Śledzimy codzienne zajęcia rolników, pracę w warsztatach rzemieślniczych czy kamieniołomach, a także życie codzienne mieszkańców: zabawy, potańcówki, śluby, wesela, komunie i dawne obrzędy pogrzebowe. Są również zdjęcia turystów w stylowych strojach z epoki, a także obrazki z rywalizacji sportowych i artystycznych scenografii z planów filmowych - pisze zespół redakcyjny.

Page generated in 0.03 seconds.