Z ostatniej chwili

Amator swojskiego alkoholu

2019-01-03 14:12:45 informacje
img

Dzielnicowy z Myszkowa zatrzymał mężczyznę, który włamał się do jednego z pomieszczeń gospodarczych w Zawadzie. Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec tej wsi. Jego łupem padły pojemniki ze swojską nalewką. Skradzionego towaru jednak nie odzyskano, ponieważ złodziej zdążył wszystko wypić - informuje myszkowska Policja.
Do Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie zgłosił się właściciel jednej z posesji w Zawadzie i powiadomił o włamaniu do niej. Sprawca ukradł szklany pojemnik z nalewką „własnej roboty”. Na trop włamywacza wpadł dzielnicowy asp. sztab. Mariusz Michalik. Mundurowy w bardzo krótkim czasie ustalił i zatrzymał włamywacza. Okazało się, że do garażu sąsiada włamał się i dokonał kradzieży swojskich wyrobów 41-latek. Towaru jednak nie odzyskano, gdyż jak oświadczył rabuś, 15 litrów skradzionego alkohol zdążył już wypić. 
Śledczy ustalili, że rabuś w identyczny sposób włamał się już trzeci raz do swojego sąsiada po „swojskie wyroby”. Usłyszał zarzutyi wkrótce stanie przed sądem. Za dokonanie kradzieży z włamaniem może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Fot. Materiały myszkowskiej Policji

Page generated in 0.0349 seconds.