Z ostatniej chwili

Apel o szybsze usunięcie plakatów wyborczych

2018-10-24 15:38:03 informacje
img

Prezydent Miasta oraz Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie - biorąc pod uwagę zbliżające się listopadowe święta - proszą komitety wyborcze o sprawne usunięcie materiałów kampanii wyborczej z pasów drogowych i przestrzeni publicznej miasta.
W związku z zakończeniem kampanii trwającej przed tegorocznymi wyborami samorządowymi Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie zwrócił się z prośbą o usunięcie plakatów i haseł wyborczych z pasów drogowych, dróg oraz miejsc publicznych na terenie Częstochowy w terminie do 31 października 2018 r.
Wprawdzie - zgodnie z art. 110 §6 Kodeksu Wyborczego - plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej pełnomocnicy wyborczy muszą usunąć w ciągu 30 dni od dnia wyborów, ale MZDiT apeluje, aby skrócić ten termin do niezbędnego minimum. Podobny apel formułuje też prezydent Częstochowy.
- Należy pamiętać, że zbliża się święto Wszystkich Świętych, a następnie Święto Niepodległości, które w tym roku będzie obchodzone szczególnie uroczyście – z uwagi na setną rocznicę urodzin „Niepodległej” – mówi Krzysztof Matyjaszczyk. - Stosownie byłoby obchodzić najważniejsze narodowe święto już bez wizualnych elementów zakończonej kampanii wyborczej w przestrzeni miejskiej, a mam nadzieję, że zdecydowana większość plakatów zniknie jeszcze przed 1 listopada.

Page generated in 0.0383 seconds.