Z ostatniej chwili

Apele prezydenta Częstochowy do pielgrzymów i mieszkańców

2020-07-08 13:03:35 informacje
img

W związku z trwającym stanem epidemii oraz rozpoczętym sezonem pielgrzymkowym prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk - w trosce o zdrowie przybywających – apeluje o ostrożność i rozsądek. Prosi też o powstrzymanie się w tym roku od masowego pieszego pielgrzymowania, które może stać się ogniskiem nowych zachorowań. W apelu do mieszkańców miasta zwraca się o zachowanie środków bezpieczeństwa i unikanie dużych skupisk ludzi - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Na miejskich profilach w mediach społecznościowych pojawiły się dwa nagrania, w których prezydent Częstochowy apeluje o ostrożność. Pierwszy skierowany jest do pielgrzymów. Krzysztof Matyjaszczyk podkreśla, że zawsze są oni mile widziani w Częstochowie i powinni czuć się tu, jak u siebie, jednak ze względu na zagrożenie – o ile to możliwe - warto rozważyć przełożenie pieszej wędrówki na przyszły rok. Taka decyzja może znacząco wpłynąć na możliwość potencjalnego rozprzestrzeniania się wirusa w tworzonych w czasie pielgrzymek dużych skupiskach ludzi.

- Nie chciałbym, aby pielgrzymki o pięknej, wielowiekowej tradycji, stały się źródłem nowych ognisk zachorowań na koronawirusa – mówi prezydent.

Zaznacza też, że Częstochowa, dzięki dotychczasowemu utrzymaniu dyscypliny przez mieszkańców oraz zaangażowaniu osób odpowiedzialnych za walkę z epidemią, ma stosunkowo niski wskaźnik zachorowań. Prezydent wyraża jednocześnie nadzieję, że tak pozostanie nadal i obecny sezon będzie bezpieczny zarówno dla mieszkańców, jak i pielgrzymów.

Drugi film adresowany jest do samych częstochowianek i częstochowian. W nagraniu prezydent dziękuje za odpowiedzialną postawę, dzięki której liczba zakażeń w mieście jest niewielka. Przypomina jednocześnie, że rozpoczyna się sezon pielgrzymkowy, w czasie którego należy zachować szczególną ostrożność i nadal stosować przyjęte w czasie epidemii zalecane zasady bezpieczeństwa.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0148 seconds.