Z ostatniej chwili

Areszt dla domowego oprawcy

2020-09-08 12:25:49 informacje
img

Sąd Rejonowy w Częstochowie na wniosek kłobuckich śledczych i częstochowskiego prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 36-letniego mieszkańca gminy Miedźno, podejrzanego o znęcanie się nad żoną, córką oraz matką. Mężczyzna mieszkający na co dzień pod jednym dachem z pokrzywdzonymi najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kilkuletni pobyt za kratkami - informuje kłobucka Policja.

W minioną niedzielę na wniosek kłobuckich śledczych i częstochowskiego prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 36-letniego mieszkańca gminy Miedźno, podejrzanego o znęcanie się nad żoną, córką oraz matką. Domowy oprawca został zatrzymany w piątek 4 września, w czasie interwencji przeprowadzonej przez policjantów z kłobuckiej komendy. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Z zebranych w sprawie materiałów wynika, że od dłuższego czasu podejrzany, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których ubliżał, krytykował słownie, poniżał, izolował i groził pozbawieniem życia, trzymając w rękach nóż lub siekierę, czym zmuszał swoje ofiary do ucieczki z domu. Ponadto znęcał się również fizycznie, szarpiąc, popychając, wykręcając ręce, uderzając dłonią i pięścią pokrzywdzone. 

Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące, natomiast za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kilkuletni pobyt za kratkami.

Page generated in 0.0162 seconds.