Z ostatniej chwili

Areszt dla nietrzeźwego kierowcy busa, który wjechał pod pociąg

2019-12-05 10:14:41 informacje
img

W niedzielę 1 grudnia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kulejach (gmina Wręczyca Wielka) 44-letni obywatel Ukrainy kierujący dostawczym busem doprowadził do zderzenia z pociągiem osobowym relacji Przemyśl-Szczecin. W organizmie mężczyzny było ponad pół promila alkoholu. Kierowca został zatrzymany i na wniosek kryminalnych z wręczyckiego komisariatu oraz częstochowskiego prokuratora sąd aresztował go na 2 miesiące - informuje Policja.

Do zderzenia dostawczego busa renaulta z pociągiem osobowym relacji Przemyśl-Szczecin doszło kilkanaście minut po godzinie 16.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Długiej w Kulejach (gmina Wręczyca Wielka)

Na miejscu policjanci z kłobuckiej drogówki ustalili, że kierowca busa, 44-letni obywatel Ukrainy, wjechał na niestrzeżony przejazd pod nadjeżdżający pociąg, co doprowadziło do zderzenia tych pojazdów.

Po uderzeniu bus został doszczętnie zniszczony, przy czym kabina samochodu znajdowała się przy samym przejeździe, a pozostała część pojazdu została pociągnięta przez skład kilkaset metrów dalej.

Poza kierowcą w busie znajdował się jeszcze 34-letni pasażer, obywatel Mołdawii. Z miejsca zdarzenia mężczyźni zostali zabrani do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania. Obcokrajowcy jadący samochodem dostawczym mogli mówić o dużym szczęściu, gdyż okazało się, że nie odnieśli poważnych obrażeń ciała.

Pociągiem podróżowało około 300 pasażerów. Na skutek zdarzenia nikt z podróżnych nie odniósł obrażeń ciała.

W trakcie badania stanu trzeźwości kierowcy wyszło na jaw, że w jego organizmie było ponad pół promila alkoholu. Pasażer pojazdu również był nietrzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki, kryminalni wraz z technikiem kryminalistyki oraz mundurowi z ogniwa patrolowego, którzy zabezpieczali teren.
W trakcie akcji ratowniczej oraz wykonywania policyjnych czynności ruch kolejowy był wstrzymany.

Wobec stanu nietrzeźwości kierowcy busa oraz wszystkich okoliczności zdarzenia, 44-latek po przeprowadzonych w szpitalu badaniach został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu obywatel Ukrainy usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące m.in. sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu kilkuletni pobyt w więzieniu. Przedwczoraj, na wniosek kryminalnych z wręczyckiego komisariatu oraz częstochowskiego prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na 2 miesiące.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że pasażer busa, 34-letni obywatel Mołdawii, przebywał nielegalnie na terytorium Polski. Wobec tego, po wykonaniu policyjnych czynności, mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0137 seconds.