Z ostatniej chwili

Areszt dla pedofila recydywisty

2018-05-08 10:55:51 informacje
img

Policjanci z Komisariatu V zatrzymali 35-latka podejrzanego o napaści na tle seksualnym na dzieci - informuje częstochowska Policja. 
W sobotę po południu oficer dyżurny z Komisariatu V otrzymał zgłoszenie interwencji w dzielnicy Północ. Jak ustalili policjanci, 9-latka została zaatakowana przez mężczyznę, kiedy wchodziła do klatki schodowej jednego z bloków. Napastnik, spłoszony najprawdopodobniej przez inne dzieci, które przechodziły nieopodal, uciekł na zewnątrz, a wystraszone dziecko wróciło do domu i opowiedziało o wszystkim rodzicom. Ojciec dziewczynki dogonił mężczyznę podejrzewanego o atak na jego córkę  ulicę dalej i wezwał na miejsce policję.
35-latek został zatrzymany. W toku wykonywanych czynności okazało się, że do podobnego ataku, tym razem na 12-letnią dziewczynkę, doszło w tej dzielnicy już kilka dni wcześniej. Fakt ten  nie został wtedy zgłoszony na policję.
Zatrzymanego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zgwałcenia 12- i 9-latki. Czynów tych miał się dopuścić w warunkach recydywy, wcześniej odbywał już bowiem karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Na wniosek śledczych sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 35-latka izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Śledczy ustają szczegóły sprawy.
Osoby, które mają informacje mogące pomóc w prowadzonym śledztwie, w tym o innych atakach na dzieci w ostatnich dniach w Częstochowie,  proszone są o zgłaszanie się do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, ul. Popiełuszki 5, tel. (34) 369 1280 lub (34) 369 1255.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0321 seconds.