Z ostatniej chwili

Areszt dla podejrzanego o rozbój

2019-05-09 18:07:42 informacje
img

Kłobuccy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju na 34-latku. W trakcie zdarzenia, do którego doszło na początku maja w pobliżu centrum handlowego w Kłobucku, pokrzywdzony został najpierw pobity, a następnie sprawca zabrał mu element srebrnej biżuterii. Na wniosek kryminalnych i częstochowskiego prokuratora podejrzany o dokonanie rozboju najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie - informuje kłobucka Policja.
Do zdarzenia doszło 1 maja w pobliżu centrum handlowego przy ul. Wieluńskiej w Kłobucku. Kilkanaście minut po godz. 18.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju. Na miejsce udali się policjanci z kłobuckiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W rozmowie z 34-letnim pokrzywdzonym wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Pokrzywdzony relacjonował, że został napadnięty i pobity przez znanego mu mężczyznę, który następnie miał zabrać mu srebrny sygnet. Pokrzywdzony został zabrany do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania, natomiast mundurowi po kilkunastu minutach zatrzymali wskazywanego podejrzanego, którym okazał się dobrze znany stróżom prawa 42-letni kłobucczanin. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Przy zatrzymanym policjanci odnaleźli również sygnet, który należał do pokrzywdzonego.
Okoliczności sprawy wyjaśniają kłobuccy kryminalni. Na wniosek śledczych oraz częstochowskiego prokuratora sąd aresztował zatrzymanego 42-latka na trzy miesiące. Podejrzany w przeszłości był już karany za podobne czyny, dlatego za przestępstwo popełnione w warunkach recydywy grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.022 seconds.