Z ostatniej chwili

Areszt za atak na 88-latka

2018-02-05 13:09:03 informacje
img

Policjanci z wydziału kryminalnego Komisariatu I namierzyli 41-latka, podejrzanego o usiłowanie rozboju na 88-letnim mężczyźnie. Zatrzymany zauważył, że 88-latek wypłacił na poczcie pieniądze, śledził go i zaatakował na klatce schodowej. 88-latek zdołał się uwolnić. Recydywista trafił natomiast na 3 miesiące do aresztu - informuje częstochowska Policja.
Oficer dyżurny z Komisariatu I otrzymał zgłoszenie ataku na starszego mężczyznę. Jak ustalili śledczy, 88-latek pobrał na poczcie pieniądze i udał się do domu. Najprawdopodobniej cały czas był obserwowany przez sprawcę, który odczekał, aż pokrzywdzony wejdzie do klatki schodowej w bloku i wtedy zarzucił mu na szyję pasek. Duszony w ten sposób 88-latek zaczął krzyczeć, co prawdopodobnie spłoszyło napastnika. 
Policjanci z wydziału kryminalnego Komisariatu I podjęli działania, które doprowadziły ich do podejrzanego. Dwa dni po zdarzeniu 41-latek trafił do policyjnej celi. Okazało się, że to recydywista, który spędził już kilka lat za podobne przestępstwa za kratkami. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania rozboju. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Page generated in 0.0442 seconds.