Z ostatniej chwili

Areszt za atak na ratowników medycznych

2020-02-07 14:23:56 informacje
img

Na wniosek kryminalnych z krzepickiego komisariatu oraz częstochowskiego prokuratora sąd tymczasowo aresztował 46-letniego mężczyznę, który zaatakował udzielających mu pomocy ratowników medycznych. Podejrzany usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz uszkodzenia ciała funkcjonariuszy publicznych. Grozi mu kilkuletni pobyt w więzieniu – informuje kłobucka Policja.

Do zdarzenia doszło w sobotę 1 lutego w miejscowości Zajączki Pierwsze w gminie Krzepice. Z ustaleń kryminalnych z Komisariatu Policji w Krzepicach wynika, że podczas zakrapianego alkoholem spotkania dwóch mężczyzn jeden z nich przewrócił się, w wyniku czego zaczął odczuwać ból. W związku z dolegliwością drugi z mężczyzn wezwał na miejsce karetkę pogotowia. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni z Kłobucka, którzy chcieli pomóc poszkodowanemu. Podczas próby udzielania pomocy mężczyzna zaatakował ratowników, odpychając ich i bijąc pięściami. Na miejsce przyjechali zaalarmowani o sprawie mundurowi z krzepickiego komisariatu, którzy zatrzymali agresora.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał on zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz uszkodzenia ciała funkcjonariuszy publicznych. Nie potrafił wyjaśnić motywów swojego zachowania. Co więcej, to nie pierwsza taka sytuacja 46-latka, wobec czego będzie odpowiadał jako recydywista. O dalszym losie zatrzymanego zadecydują prokurator i sąd.

Na wniosek kryminalnych z krzepickiego komisariatu oraz częstochowskiego prokuratora sąd tymczasowo aresztował 46-letniego mężczyznę na dwa miesiące.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0207 seconds.