Z ostatniej chwili

Areszt za obrazę uczuć religijnych

2019-01-10 13:14:53 informacje
img

Policjanci z Komisariatu VI  zatrzymali 37-latka podejrzanego o obrazę uczuć religijnych. Jak ustalili śledczy, kilkukrotnie dewastował miejsce przeznaczone do publicznych obrzędów religijnych. W ubiegłym roku usłyszał też zarzuty uszkodzenia mienia oraz posiadania i uprawy narkotyków. Decyzją sądu  trafił na 3 miesiące do aresztu - informuje częstochowska Policja.
Na początku tego roku oficer dyżurny z Komisariatu VI otrzymał dwukrotne zgłoszenie uszkodzenia przedmiotów wokół stojącego w dzielnicy Zawodzie-Dąbie krzyża. Jak się okazało, sprawca miał dopuścić się podobnego czynu także pod koniec ubiegłego roku. Dewastacja polegała m.in. na wyrwaniu sztucznych kwiatów i metalowego stelażu oraz zniszczeniu obrazka religijnego.
Policjanci zatrzymali podejrzanego o te czyny mężczyznę i ustalili, że to nie pierwszy jego konflikt z prawem. W ubiegłym roku śledczy z komisariatu VI prowadził już przeciwko niemu sprawę dotyczącą obrazy uczuć religijnych. Dotyczyło to zniszczenia w tym samym miejscu figurki religijnej oraz uszkodzenia gabloty informacyjnej i drzwi na terenie dwóch kościołów w Częstochowie. 37-latek usłyszał też wtedy zarzuty posiadania marihuany i uprawy konopi indyjskich.
Wczoraj, 9 stycznia, podejrzany został doprowadzony do sądu. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe zawnioskował o tymczasowy areszt dla 37-latka, któremu zarzuca się obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznych obrzędów religijnych. Sąd przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami.

Page generated in 0.0282 seconds.